Le Mans série míří na nový asfalt do Otrokovic 18. 9. 2011
2011-09-09


Příští víkend, tedy 17. a 18. září bude na dráze v Otrokovicích docela napilno. Kromě závodů pořádaných RC Zlín (sobota) se v neděli pojede poslední venkovní závod Moravian Le Mans Series. Potom se již speciály přesunou do haly, kde je čeká první závod 22.10. v Ostravě.

Sobotní program je pod taktovkou RC Zlín. Pojedou se tradičně kategorie Superstock, Stock, GT, Hobby a F1.

V neděli se podobně jako v loňském roce vrátí do Otrokovich početné pole zadokolek. Le Mans série zde pojede svůj letošní sedmý závod. V průběžném pořadí jsou v čele jednotlivých kategoriích Pavel Rajdus, Roman Štalmach a Jan Košík. A stejně jako loni se letos pojede i vložený závod formulových vozů, kde bude možné porovnávat širší konkurenci jezdců, protože zde mají namířeno dva jezdci z východních Čech, takže budou pro tradiční moravské jezdce velkou neznámou. Ostatně do Otrokovic se chystá i v rámci série Le Mans několik jezdců z východočeského kraje. Závody by to tak mohly být bezesporu zajímavé okořeněné souboji na trati.

Nedělní program LMS začne tradičně po volných tréninkových jízdách v 9 hodin ráno rozpravou. Pojedou se dvě kvalifikace za účelem najetí nejrychlejšího kola, které rozhodne o postavení na startu. Samotné finálové jízdy jsou naplánovány na 4x15 minut, tedy celkem hodinovka. 15ti minutové jízdy čekají i na formulové jezdce.

Je to pár dní, co zlínští dokončili novou trať, která má jiný tvar a pochopitelně zejména nový povrch, který si už ti, kteří na něm jeli, pochvalovali. Je to výzva pro všešchny zvědavé, aby do Otrokovic v neděli 18.9. přijeli a zazávodili si. Příhlášky jsou již otevřeny na stránkách

www.lemans-serie.cz

Formule jedou bez omezení motoru, kol či šířky modelů.
Roman Krejčí