6ti hodinovka
2007-04-21
Dovolte mi abych prohlásil 6ti hodinovku za akci povedenou. Dnes v 17:15 jsme ji zakončili předáním velkého putovního poháru týmu STS Max Chvojkovice Brod. Ale to bych trochu předběhl. Pojďme se podívat jak závod probíhal mýma očima hlavního časoměřiče.

V 8:00, kdy jsme přijeli na dráhu, byla v plném provozu již četa zametačů, kteří dali dráhu do perfektního pořádku. Musím také vyzdvihnout nový atraktivní „look“ naší dráhy po kompletním pře-natírání obrysů a výplní. Vzhledem k tomu, že časový harmonogram byl pevně dán, tak jsme mohli vyhlásit na 9tou hodinu rozpravu, kde se všichni jezdci dozvěděli vše potřebné a zástupci týmu nalosovali startovní čísla, která určila pořadí pro samotný závod. Ještě před samotným startem měli všechny týmy čas vyzkoušet nastavení čipů, a sladění frekvencí.

A pak to nadešlo, čas 10:00, všechny týmy byly postaveny na roštu, na trati panovalo krásné slunečné počasí, i když trochu studenější po ránu, a pak bylo odstartováno do první části závodu. Od prvních kol bylo jasné kdo tu bude dneska favorit. Ovšem před první výměnou byli všichni velmi vyrovnaní. A dalo by se říci, že za cca 8 minut byly první 4 týmy v jednom kole. V průběhu závodu ovšem výsledky ovlivnilo několik fatálních technických chyb, jako například nezapojený čip u Fryšták Drivers. První část závodu tedy vyhráli STS Max, před Fryšták Drivers a Kobrou 11. Celkové výsledky po prvním kole máte v této tabulce:
5. Valmez Racing 333 9,6

Tyto výsledky naznačily vývoj závodu, ale nepředbíhejme. Po půlhodinové pauze se ve 12:30 začalo nanovo. Tentokráte si všichni už čipy pohlídali od začátku a Fryšták Drivers dlouho drželi krok s vedoucími STS, dokonce v této jízdě ukořistili díky Martinu Bábovskému nejrychlejší kolo dne (14,95s). V této jízdě lehce propadli kluci z Valmez Racing, ale nakonec dokázali po technických problémech zmenšit svou ztrátu na minimum díky skvělé jízdě Leo Zádrapy, který dokázal jezdi velmi vyrovnané časy s celou špičkou. Tabulka po této jízdě vypadala takto:
6. Valmez Racing 334 15,0 667 22,2

Po uplynutí další pauzy jsme byli připraveni dotáhnout dnešní vytrvalostní závody ke zdárnému cíli. Na prvních příčkách bylo vše celkem jasné a jen vážné technické problémy mohli nějaký z týmů ohrozit, toto se ovšem nestalo. Jediný tým, který potkaly problémy byl SEKI Motorsport. Sekimu nějak nezafungovalo spektrum a problémy s rušením odsunulo jeho tým na 6. příčku. Ale nedali to Valmez Racingu zadarmo a to si zaslouží ocenění. Týmu Kobra 11 se téměř podařilo vyrovnat Lap record, když Igor Vlahovič zajel 14,96. Výsledky jízdy a celkové výsledky celého závodu naleznete níže.
1. STS Max 430 6,6 1272 25,6
2. Fryšták Drivers 417 2,9 1235 26,7
3. Kobra 11 402 2,4 1205 36,9
4. Hufnágl 380 17,1 1102 41,8
5. Valmez Racing 353 3,8 1020 26,0
6. SEKI Motorsport 323 8,8 998 20,8

V 17:15 byly tedy předány drobnosti všem účastníkům závodu a putovní trofej, proběhlo ještě několik fotografií jednotlivých týmů a protože bylo velmi pěkné počasí tak někteří jezdci ještě lehce potrénovali a přibližně v 18hodin jsme se rozjeli domů. Celkem se už těším na závody 1.HITu 5.5.2007. Také se těším na hromadu fotek, které jistě připraví kluci Šafářovi. A až se objeví článek od Ajgora, určitě dostane prostor i na našich stránkách. Tož zatím zdar J .